شبکه اعتباری

یکی از بزرگترین چالش‌های یک رئیس جمهور، چیدن اعضای کابینه‌اش است؛ یعنی، پیدا کردن افراد قابل اعتماد و توانمند. این کار بسیار دشوار است زیرا افرادی که انتخاب می‌شوند در عین حال باید در میان مردم موجه و دارای اعتبار باشند.

اگر بخواهیم این موضوع را به ابعاد کوچک زندگی خودمان هم تعمیم بدهیم، متوجه می‌شویم که این چالش برای پیشبردن اهداف ما هم مصداق دارد. همه ما کارآفرینان بسیاری را می‌شناسیم که پول و اعتبار و منابع کافی دارند ولی در چیدمان تیم ضعیف هستند؛ یا افراد وسواسی که فکر می‌کنند همه کارها را باید خودشان انجام بدهند و نمی‌توانند به کسی اعتماد کنند.

دوران عصر سنگ و عصر کشاورزی به پایان رسیده و انسان امروزه پا به عصر شبکه سازی گذاشته است و با سرعت تغییری که در جهان ایجاد شده است باید به زودی آماده یک عصر جدیدتر هم باشد. باید بدانیم که امروزه، داشتن پول به معنای داشتن قدرت نیست. ما اگر بلد نباشیم افراد را دور هم جمع کنیم و از توانمندی‌هایشان استفاده کنیم، در واقع از تحولات عصر شبکه‌سازی جا مانده‌ایم.

اگر می‌خواهید قدرت و اعتبار شبکه‌ خودتان را بسنجید؛ فکر کنید که اگر ساعت ۴ صبح، پنجر کنید، چند نفر به کمک شما می‌آیند؟

ما باید بتوانیم قبیله خودمان را بسازیم و برای این کار باید به موضوعی علاقه و ایمان داشته باشیم. امروزه مردم رفتار تبلیغاتی و تصنعی را خیلی خوب تشخیص می‌دهند. شما باید بیاموزید که پیشرو باشید تا بتوانید پیروانی به دست بیاورید. شبکه شما ابتدا باید از درون خودتان قدرت و اعتبار به دست بیاورد. ما برای شبکه‌سازی به مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباطی و بسیاری از مهارت‌های دیگر نیاز داریم. ما باید برای افراد و مخاطبان خود چشم‌انداز و مسیری را که در پیش داریم، شفاف کنیم. افراد باید مهربانی و دلسوزی ما را در خصوص خودشان ببیند و حس کنند که ما مهارت آن را داریم که مسئولیت حرف‌ها و عقاید خودمان را بر عهده بگیریم.

اپیزود شبکه اعتباری را بشنوید تا درباره مهارت شبکه‌سازی بیشتر بدانید.

 

 

همچنین این پادکست را می‌توانید بشنوید در: 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش