منطق شغلی و شاغل احساسی

ما باید شغل خودمان را دوست داشته باشیم که از انجام آن خسته، عصبی، کلافه و سردرگم نباشیم. زیرا در مشاغل امروزی، بسیاری از ما نیمی از ساعت بیداری خود را به حال کار کردن اختصاص می‌دهیم. بنابراین ما برای بهره‌وری بیشتر در مواجه با شغل خود سه راه بیشتر نداریم؛

یا عاشق شغلمان باشیم

یا عاشق شغلمان بشویم

یا شغلمان را عوض کنیم

بنابراین شما ممکن است در طول روز به خاطر شغلتان عصبانی شوید، حسادت بورزید، یا عاشق بخشی از شغلتان باشید که دل کندن از آن برای شما سخت باشد. مثل اینکه شما برای سال‌ها در قسمتی کار کنید و اگر قرار باشد جا به جا شوید به شدت مضطرب می‌شوید. یا اگر شما فردی هستید که با پرخاش مدیرتان به شدت بی‌انگیزه می‌شوید یا با یک تشویق کوچک هیجان زده می‌شوید، احتمالاً شما هم شغلتان را احساسی نگاه می‌کنید. به این معنی که شما به شغلتان مثل فردی از اعضای خانواده نگاه می‌کنید و از آن توقع دارید؛ بنابراین اگر غیر از چیزی که از آن انتظار دارید اتفاق بیفتد، دچار مشکل می‌شوید.

اگر در شغلتان دائما دچار احساسات مختلف می‌شوید و نمی‌دانید که باید چطور باید آن ها را مدیریت کنید، بهتر است نسبت به شغلی که دارید تجدید نظر کنید. توضیحات بیشتری را از فایل صوتی منطق شغلی و شاغل احساسی در رادیو بهره وری بشنوید.

 

 

همچنین این ویدیو را می‌توانید بشنوید در: 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش